.

Dievča z padajúcej hviezdy - Beáta Plučinská

1. ledna 2014 v 15:49 | Kathleen

Upozorňuji, že vše je můj subjektivní názor ;)
Ze slovenské literatury jsem si vybrala Beátu Plučinskou. Její kniha "Děvče z padající hvězdy" mě na první pohled zaujala. Musím říci, že číst ve slovenštině neni vůbec snadný a když bylo po desátej hodině četla jsem si některý věty dvakrát :D


Příběh byl velice zajímavý a neobvyklý (samozřejmě vám ho prozrazovat nebudu), ale na mě byl až moc "překompenzovaný", až moc zvratů.Tu dívku, o které je kniha, unesli, ona utekla, spadla do díry a zachránili jí, ale pak jí unesli, zachránili a když se dostala domů tak jí unesli, ale zas zachránili. V tom se do ní zamilovali 4 kluci, jeden z nich zemřel, druhej byl zraněn. Spisovatelka do toho nedala skoro žádné city. Čekala jsem srdcerivný konec její lásky, ale přešlo se to ve dvou větách a zpětnému ohlédnutí ve stylu: "Viděla jsem, jak zemřel. . ." a nic víc. Sice mě překvapilo, že byl ještě kdo, kdo by ji unášel, ale stalo se.
Na konci knihy, kterou jsem dočetla po půlnoci, jsem nelitovala toho, že jsem se do ní pustila. Sice toho bylo na mě moc, ale věřte rozhodně vám tato kniha nedovolí odejít a vy budete načínat další a další únos s tím, jak že se to ještě zašmodrchá a jestli se nakonec všichni dostanou domů.

Takže ze slovenštiny jsem se přesunula k polštině, jsem blázen, ale česky jsem Invaze z Alderbaranu od Stanislawa Lema nenašla :D takže Życzę wspaniałego i szczęśliwego nowego roku 2014.

A přináším vám ukázku z knihy Dievča z padajúcej hviezdy

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lyn von Nightlight Lyn von Nightlight | E-mail | Web | 28. května 2014 v 14:28 | Reagovat

Ja som to chcela čítať ešte veľmi dávno, ale po druhej strane ma to akosi prestalo baviť. Zrejme som čítala ešte aj neupravenú verziu, lebo tam bolo dosť chýb.
Možno sa k tomu raz vrátim, uvidím :D

2 Bea Bea | 7. června 2015 v 10:06 | Reagovat

Ahojte. :) Knihu ešte neustále prerábam aby som vychytala všetky muchy.Dúfam, že potom sa to bude lepšie páčiť.:)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama