.

Originalita a "originalita"

4. ledna 2014 v 13:32 | Kathleen |  úvahy
Čtete to takřka všude. Být originální, být jiný, to si přeje každý s teenagerů. Ale je originalita opravdu to nejnutnější a nejistější? Je originální a originální. Znám plno lidí, kteří jsou originální, jejich názory, jejich pohled na svět i oblečení zaujme, ale pak také znám "originální" lidi. Ti "originální" si snaží jen něco kompenzovat a tak si hlavu oholí na ježka a toho si ještě nabarví modrou, žlutou, zelenou a červenou. Ano jistě tuto nikdo mít nebude, ale promiňte, je to stáke ještě originální, nebo už je to blbost.

Přiznejme si to. někteří mají mindráky a tak se snaží být "originální". Milý světe, tys asi ještě nepochopil, co je to být originální. Neznamená to být za každou cenu jiná. Ne! Když se budete oblékat jak cirkusový stan a přitom budete mít na blogu kopírované články, nebudete originální, ani kdybyste se postavili nahlavu a proč? Ano, je dobé mít to zdravé sebevědomí a umět se odlišit, ale oblečení je jen doplněk. Snažte se odlišit svými názory, svým myšlením! To je to pravé. Jelikož když budeme mít všichni stejné oblečení, tak se přece jen pozná, kdo je inteligentní a kdo nikoliv a právě ty zajímavé osoby budou vyčnívat, i když budou mít na sobě pytel jako ostatní. Není to ani ve stylu oblékání, jelikož když člověk v sobě tu eleganci nemá, nikdy nebude elegantní, i kdyby nosil společenské šaty i do COOPU.

Stejně si tento článek přečte jen hrstka lidí, ale věřte že mi už unavuje sledovat vrstevníky, jak si pokuřují, rozřezávají si jazyky, vyholujou si půlku hlavy, nebo ze sebe dělají něco co nejsou a to jen proto, aže chtějí být originální. Přitom nevypustí svoji myšlenku z úst a papouškují jen to, co kde slyšeli. Lidé upadávají a já jsem toho svědkem. Vždyť kolik pohádek se nás snažilo naučit, že o šaty nejde.
Vždyť i z úst pyšné princezny Krasomily jste se dozvěděli, že šaty nedělají člověka, šaty šlechtí práce a já bych ještě doplnila, že člověk šlechtí jeho činny. Klidně se dál oblékejte "rebelsky" klidně dál choďte na pohřeb v bílém a na svatbu jedině v černém, abyste vyčnívali. Klidně si vy vyčnívejte, ale nezapomeňte, že čim víc se takhle snažíte vyčnívat, tím máte větší mindrák a ten mindrák spočívá v tom, že nejste zajímavý. Ano, kdo není zajímavý, raději se zajímavě oblékne, ale nezapomeňte, že ten kdo má oči, i přes šaty vidí, že vaše osobnost nezáří, jen ponuře poblikává.
Jeden příklad za všechny, když se na maturák domluvíte, že budete ve světlých, bílých róbách, nebudete zajímaví, když si vezmete tmavé a krátké šaty. Možná se vám bude zdát, že všichni vám závidí vaši odvahu, ale ve skutečnosti vám všichni budou mít za zlé, že ste jim skazili celkový dojem. A pokaď takovéhleho člověka potkáte vy, nehněvejte se na něj. On za to nemůže, pouze si stále něco kompenzuje a to je spíš k lítosti než ke zlobě, jelikož takový člověk si něco bude kompenzovat celý život a bude žít v mindrácích z jeho osoby. Zastavte se u něj a politujte ho, já se polepším a příště to udělám také, jelikož takový člověk je nešťastný člověk.

Závěrem bych chtěla říci, nebojte se odlišit, ale odlišujte se svými činny, takže místo abyste šli jako ostatní na diskotéku se raději vydejte na nějakou charitativní akci. Budete proti proudu a odlišíte se. Nebojte se říci svůj vlastní názor. Nebojte se mít vlastní myšlenky. Ještě něco, všeho moc škodí a nebuďte radikální. Jen abyste tento článek nepochopili jako výzva, abyste se přidali ke skinheadům, nebo k nějaký takovýhle krajní společnosti ;) Doufám, že si z tohoto článku něco odnesou ti, co vykřikují, jak sou originální a chtějí se mermomocí lišit. Nezapomeňte na rozdíl mezi originalitou a "originalitou"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Casia- breaks.blog.cz Casia- breaks.blog.cz | Web | 4. ledna 2014 v 14:39 | Reagovat

Podle mě je originální každý, protože každý má třeba i trošilinku jiný názor, než jiný. Ale máš pravdu, že originálním se udělat nejde. Originálním musíš být. Něěkteří lidé si to prostě jen neuvědomujou. Třeba chcou být populární, co my víme...
Ale každopádně jsi to moc dobře popsala. Já bych tohle téma tak "rozpitvat" nikdy nedokázala. Máš na to všecko úžasné názory. Jsi originální :)

2 hanienes hanienes | Web | 4. ledna 2014 v 16:20 | Reagovat

Nikdy jsem si neuvědomila, že mimo originality a kopírování existuje i ,,originalita''. A je to pravda, z mého okolí bych nějaké takové lidi našla...
Pro mě je originalita věc, kterou má málokdo, ale otázka je, co je to vlastně originalita? Každý si pod tím představí něco jinéhho, ale 100% originální nemůže být nikdo, zvlášť ne ve psaní. Třeba, v kolika knihách se vyskytují upíři? V dosti, ale to neznamená, že ty knihy nejsou originální, ikdyž nejsou.... asi víš, co chci říct :D
Každopádně ti děkuju za krásný článek, zamyslela jsem se :)

3 Žonglérka Žonglérka | Web | 4. ledna 2014 v 18:08 | Reagovat

Nemyslím si, že všichni, co se obléknou výstředně na maturitní ples si něco kompenzují to je velmi plochý pohled na věc (a tím tě nechci urazit). Může to být i z touhy na něco upozornit, něco světu říct. Oblečení není jen dodatek. I oblečení je způsob komunikace, vyjáření názoru, pohledu na věc. I nějak se obléct je čin. Problém je v tom, jestli chce člověk něco vyjádřit nebo se jen předvádět.

4 -Little stronger -Little stronger | Web | 5. ledna 2014 v 14:06 | Reagovat

Každý je svým způsobem aspoň trochu originální ne? Ti, co si dávají všude tetování a pierci až na hrozná místa atd. se snaží odlišovat, akorát mi příjde, že se dá odlišit mnohem hezčím způsobem, než si ničit tělo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama