.

Postavím si před sebe flašku červeného. . .

1. ledna 2014 v 22:52 | Kathleen |  tt
Zapálím si cigaretu a před sebe položím sklenku vína. Ano, takhle někteří hledají svoji inspiraci. Já spoléhám jen na moji múzu. Ale nebudu vám vykládat, že ke mně přijde paní v tunice a radí mi, co mám psát. Proto se raději přikloňme ke sklenici vína, jelikož ve víně je pravda ;)

Nekouřím, nepiju, sprostě nemluvim. . . k***a, už mi zase spadl ten vajgl do sklenice s pivem. Celý článek nebude jen o alkoholu, to bych mohla odradit zatvrdilé abstinenty. Věřte nebo ne, já jsem abstinent. Každý má tu svoji múzu v něčem jiném. Někdo chodí na vycházky, obdivuje přírodu a u pařezu napíše báseň básní. To já chodím po bytě, nevim do čeho rejpnout a napíšu básnický brak, že. Ale musím uznat, že by to mohli bejt dobré slogany při demonstracích.
Momentálně chodím do přírody co nejméně, potuluje se nám tu nějaký deviant a tak si sama do lesa netroufnu. Tak chodím navštěvovat jen mé vzdušné zámky. Ano, vzdušné. Lítají nad zemí a žijou v nich jednorožci, co papají duhu a serou slova, že. No ve skutečnosti nepapají duhu, ale antidepresiva. Ale to už je něco jiného.
Ale ptám se vás, proč hledat inspiraci? Proč umělci vyráželi do prostého lidu, aby mohli stvořit svá vrcholová díla? Jednoduše inspirace byla stvořena, aby se umělcům prominuli nějaký ty kurtizány co si zvali k sobě a hledali v nich svojí múzu (ale že šťourali někteří dost dlouho, že?)
Ale když je inspirace tak předůležitá, proč mnozí unmělci byli slepí? Proč neměli sluch? Vždyť jim inspirace chyběla. Mohli si pouze věci vybavit, nikoliv je znovu a znovu poznávat. Paměť již tak nesloužila a tak si věci dokreslovali a přetvářeli. Jejich inspirací byla vlastní fantazie a to neni zrovna věc objektivní.

Proto se přestaňte pánové "šťourat" v ženách, abyste našli svoji múzu. Alkoholici přestaňte pít, abyste našli pravdu. Inspirace je jen výmluva, proč koukat ženám do dekoltu. Inspirace je fraška, jenž hrajeme se životem. Není inspirace, je pouze liberárních lidí, co neumí vzbudit fantazii. Koukněme se na blázny. Potřebují inspirace? Žijí ve vlastním světě a přece jsou to ti nejlepší z nejlepších. Dámy, přestaňte se inspirovat pornem či ještě hůře romantickými filmy. Je to jen klam, je to jen přetvářka. Neinspirujte se, sněte! Sněte a sněte! Nechte se projevit vaše uzamčené podvědomí, to ví co znamená tvořit. Nehledejte múzu v cizích postelích, ta se nikdy neschovává pod peřinou. Spí ve vás, ano v každém z vás. Spí a čeká až ji najdete a probudíte a je jedno kdy to bude, jestli to vůbec někdy bude, ale ona na vás počká. Neni prchlivostí okamžiku, je pevnou jistotou, kterou hledáte celý život a přec je to málo.

Snad jsem svou múzu našla, možná je to sebeklam. Ale já to nepoznám. V sebeklamu žiji celý život, tak jak mám poznat pravdu? Když z jednoho sebeklamu procitnem, naskytne se nám druhý a my zas bez přemýšlení padáme do nicoty, do spárů hlouposti a pýchy. Ať hodí kamenem kdo je bez viny. Dnes mi má múza našeptává, že mám být ledově upřímná. Má múza, nebo vlastní podvědomí? Podvědomí, jenž si myslí, že onanie není hřích. Podvědomí, jenž miluje vzrušení a přiznává, že věčinu našeho pubertálního života myslíme jen na sex.

Zdá se vám, že vše jsou moc silná slova? Až moc nevhodných věcích v jednom odstavci? Snad se i červenáte? Rdíte se, jelikož ste si přečetli slovíčka, která jsou tabu? Možná se rdíte, jelikož je to pravda. Dnes jsem se rozhodla, že budu upřímná. proč tedy dívky nosí velké výstřihy a naklánějí se "svůdně" nad spolužáky? Proč tedy vynalezena byla tanga či minisukně? Abychom byli inspirací pro chlapce? Proč, inspirace je přeci sebeklam, něco co není. Vše děláme, jelikož pod tou slupkou "inspirace" je dřeň chtíče. . .

Vaše až příliš upřímná Kathleen. . .
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Barbora Barbora | E-mail | Web | 3. ledna 2014 v 21:48 | Reagovat

Při čtení tohohle článku mi mi spadla brada až na zem a to nejenom kvůli mé lásce k jednorožcům, ale máš pravdu. A tvá upřímnost se cení!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama